O podcaście

ROZMOWY NA KONIEC ŚWIATA to popularnonaukowy podcast, w którym znajdziecie rozmowy z naukowcami i ludźmi kultury, a także z pasjonatami historii, poświęcone rożnym aspektom ludzkiej kultury, w czasach spokoju i zagrożenia. Zapraszam Was tym samym do namysłu nad ludzką naturą i naszymi relacjami z otaczającym nas światem. Zgłębiając, przy pomocy moich rozmówców, historię mniej lub bardziej odległych w czasie wydarzeń, zastanowimy się nad tym jacy jesteśmy dzisiaj i jak zachowujemy się w czasach dobrobytu i pokoju, ale także w momentach katastrof i zagrożeń, a także jakie są stałe i powtarzające się elementy naszej kultury. Być może wspólnie czegoś się nauczymy lub zrozumiemy, że większość zjawisk, które nas otaczają znana jest ludzkości od dawna.

Zapraszam do dzielenia się ze mną Waszymi opiniami i przesyłania propozycji rozmów i tematów, które chcielibyście  usłyszeć.

Kontakt z nami: rozmowy@rnks.pl

 

Rozmowy znajdziecie na portalach:

 

 

 

 

 

KILKA SŁÓW O AUTORZE

Dr Piotr Kołodziejczyk jest archeologiem. Pracuje w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczestniczył w pracach badawczych na takich egipskich stanowiskach jak Tell el-Farcha, Abydos, Tellel-Fara’in-Buto, Deir el-Bersha czy Tell el-Daba. Brał także udział w wielu pracach wykopaliskowych na terenie Polski oraz Ukrainy (Ryżanówka) i Cypru (Nea Paphos). Od 2013 roku prowadzi własny projekt badawczy na terenie południowej Jordanii.

W swojej pracy w sposób szczególny interesuje się krajobrazem i jego rolą w rozwoju społeczności Bliskiego Wchodu oraz gospodarką i ekonomią na tym terenie. Bliskie są mu także kwestie ochrony dziedzictwa przeszłości i krajobrazu kulturowego. Specjalizuje się także w archeologii okresu późnej prehistorii na terenie Bliskiego Wschodu.